Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Peny a päste (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zrejme nejakí miestni Tarzani :-)

Nie. Ani pästiar, ani kvákač na moste

a ani nik z tých minulých kvákačov nebol Róm. Podľa outdoorových handár ani žiadna socka. Naviac skoro všetci kvákali aj s celkom fajn mäkkým dolnoturčianskym prízvukom. Viditeľne-počuteľne "naši" ľudia.
 

To sú nepodstatné veci.

Ja som mal na myslí mentálnu úroveň týchto ľudí.

Ale ak je pre Vás podstatná národnosť alebo šaty, ktoré mali oblečené, tak si to, čo ste od nich dostali, možno tak trochu aj zaslúžili...
 

Neviem, čo ste mali "na myslí", ale

na tom linku máte video "Slovenská osada bitka" (https://www.youtube.com/watch?...). T.j. zábery z bitky v RÓMSKEJ osade. Pre (súdruha) istotu ešte s tým zľahka rasistickým komentom že "miestni Tarzani". A Vy mi tu teraz skúšate nasadzovať hlavu rasistického psa? Také milé súmračné: zlodej kričí, chyťte zlodeja. Ako z čítanky pre 1. ročník pomocnej školy trolovania.
 

 

"zľahka rasistickým komentom" ?
Pokiaľ viem, tak Tarzan bol biely anglický gentleman...
 

 

Iste. Najmä v tom množnom čísle & v kontexte toho bielogentlemanského videjôčka.
 

 

Podstatné na tomto celom je to, že sa len tak pár hlupákov odhodlalo napadnúť jedného dobrého človeka, ktorý sa snaží chrániť prírodu/ životné prostredie, ale aj ľudské životy a zdravie, nakoľko bojoval dlhé roky proti výstavbe úseku dialnice popod zosuvné horninové územie, kadiaľ proste nie je bezpečné čokoľvek stavať, pretože sú tam nestabilné horniny, čo vie každý jeden poctivý absolvent jedného semestra geológie po jednom vzhliadnutí geologickej mapy danéj lokality..
 
Hodnoť

Podstatne viac utokov

na novinárov a environmentálnych aktivistov, ale aj na vedcov su utoky na beznych obcanov roznymi nespratnymi spoluobcanmi. Takisto je mnoho pripadov, kde novinari a environmentálni aktivisti utocia na obcanov a ich majetok.
 

K prvej vete +-súhlas - s dôrazom

na slovo "rôznymi". Dosť dlho poznám dosť veľkú väčšinu enviaktivistov v SR a sú to nenásilnícki ľudia ďaleko od tikov typu "ja som envirák, kto je viac". A neviem o prípade, že by dakoho atakovali nadávkami, päsťami a tak.
P.S. Som vedec, nie papaláš. T.j. nič viac ako bežný občan. Ale ani menej. Ani v Krpeľanoch, ani v inom SK-holyvúde.
 

Hahaha, dobrý vtip :-D

Prosím, prosím, aspoň jeden-dva konkrétne dôkazy o tých útokoch environmentálnach aktivistov na občanov... Niet nad dobrú zábavu... :-D
 

 

Milý 1043166, mohol by si uviesť nejaké prípady dokumentujúce útoky a porušovania zákona zo strany enviro. aktivistov, ktorí ohrozovali úmselne zdravie a majetok iných osôb/občanov?..
 
Hodnoť

Žiaden lžirežim tu nie je. Slovo režim

sa používa v súvislosti s režimom kasárenským, vojenským alebo totaltným. Slovo režim v zmysle politicko - spoločenského systému platí napríklad na KĽDR, či Kubu. O režime možno hovoriť aj v súvislosti s Ruskom. Tam však nejde o plne totalitný systém.

S pozdravom kolega z BlogLandu Martin Š. Antal: http://skopecantal.blog.sme.sk
 

Slovo "režim" znamená 1. vládny systém

al. spoloč. zriadenie: kapitalistický, demokratický r. (Krátky slovník slov. jazyka 1997, s. 594), čiže tá námietka neplatí. A režim, ktorého hlavný papalášsky prúd si ani nevšimol November 1989, ktorý skryto aj úplne otvorene (Ľuboš B.) velebí zločinnú totalitu 1948-1989, ktorého orgány (ne)činné tak predvídateľne prichádzajú k záverom ako "skutok sa nestal", ktorého rozhodnutia v takej veľkej miere obsluhujú záujmy SK "kapitálotvornej vrstvy"/oligarchov a nie voličov (lebo však gorilie know-how že "volič je ***** atď. itd., je pre mňa vcelku jasný - až transparentný - lžirežim.
 

Janko, ten "hlavný papaalášky prúd"

bol slobodne zvolený voličmi, ktorí si zrejme tiež "nejaký" november 1989 nevšimli. V tomto systéme (nie režime) si za svoje politické reprezentácie môžu len a iba voliči. Fakt, že ich mentálne schránky sú často neschopné základnej sociálno-politickej analýzy je na dlhšiu debatu.

Vaša reakcia na môj diskusný podbet však bola značne nahnevaná, ba až hysterická. Skúste sa ukľudniť. Potom možno prestanete narýchlo zliepať odpozerané a odpočuté slová a slovné spojenia.

Želám Vám príjemný a úspešný deň.
 

Nuž, ja som si na tej reakcii

nič nahnevané - a už vôbec nie hysterické - nevšimla. Chceli by ste to tam mať? Takisto ani nič narýchlo pozliepané. Pretože pán Topercer iba veľmi presne (aj keď samozrejme, pre niekoho veľmi nepríjemne) pomenoval nepríjemnú časť našej dnešenej reality.
 

 

Dnešná realita je averzia voči ochranarom a ekológom Sčasti živená pádom do iracionality / Trump, Bolsonaro / sčasti iracionalitou samotných ochranárov a ekológov , týka sa to napr radikalnych frakcií zelených hnutí odmietajúcich o.i aj jadrovú energiu a hlavne odmietajúcich pochopiť , že energiu z niečoho treba a prakticky vždy ak to má saturovať celosvetový dopyt to bude mať negatívny dopad na prírodu.
Toto riešte.To je to podstatné, aby mizla tá averzia.
http://www.mojeenergie.cz/cz/8...
 

Ešte som nevidela ochranára/

ochranárku, ktorý/á by odmietal/a pochopiť, že energiu z niečoho treba - Vy áno? - potom prosím, zoznámte ma s ním/ňou, bude to celosvetový unikát. No a keď sa stretneme, môžeme sa konkrétnejšie pobaviť aj o obrovských ekonomických, environmentálnych a bezpečnostných nevýhodách jadrovej energie (napr. pre Slovensko) - sú také veľké, že požiadavka nahradiť jadro udržateľnými zdrojmi a energetickými úsporami je naprosto logická a racionálna...

Ten link je síce zaujímavý, ale info stará 5 rokov. Za ten čas sa toho v energetike (najmä OZE) udialo tak veľa (vrátane obrovského nárastu ich konkurencieschopnosti oproti "klasickým" zdrojom), že to chce aktuálne analýzy.

Podstatné je vnímať realitu v jej komplexnosti. Toto riešte. Akonáhle zmizne jednostrannosť a zúžené vnímanie sveta, zmizne aj averzia. Za to Vám ručím...
 

???

" Ešte som nevidela ochranára/ochranárku, ktorý/á by odmietal/a pochopiť, že energiu z niečoho treba - Vy áno?" ?
.
Nie, ja som písal o tomto "a hlavne odmietajúcich pochopiť , že energiu z niečoho treba a prakticky vždy ak to má saturovať celosvetový dopyt to bude mať negatívny dopad na prírodu"
Prečo ste vynechali časť vety ? Potom by Vám ale nevyšlo to ironické
"potom prosím, zoznámte ma s ním/ňou, bude to celosvetový unikát."
.
Dosť lacné vytrhnúť časť vety a na nej vybudovať strawman, nemyslíte ?
Ale dobre, aspoň že ste ocenili tú analýzu , ona jasne poukazuje na to, že časom sa zrejme presadia OZE, ide o ten čas. A práveže ak vnímate realitu v komplexnosti, tak vám dôjde prečo nárast iracionality a ako je prežitie ľudstva skôr nepravdepodobné.
https://zurnal.pravda.sk/esej/...
 

Ku Kováčovej eseji

odporúčam ako prvú pomoc Čapkovu poviedku "O úpadku doby". Pokračovať je možné Harareho "Sapiens", prípadne jeho pokračovanie, "Our world in data" asi poznáte, keď nie, tak sa pozrite. Žiadny úpadok nie je. Akurát jedna generácia starne a fňuká, že sa veci menia.

To, že gro obsahu vykrikovania moslimských radikálnych klerikov je plne v zhode so svetonázorom nemalého percenta Európskeho obyvateľstva, je známe (paradoxne sa táto skupina považuje za odporcov islamu). Preto sa, napríklad, v Európe nikdy široko nepublikovali názory a politické ciele Bin Ládina, pôsobilo by to veľmi znepokojujúco. Robieval to The Guardian, aha ho.

https://www.theguardian.com/wo...

Na Slovensku by to mohli podpísať nejeden exkomunista a exdisident. Najlepšie na demonštrácii za antikatolícke a promoslimské Rusko, proti NATO, spolu s Biľakovým zaťkom.
 

Ak ste v skutočnosti písali (iba?)

o tej druhej časti vety, prečo ste tam potom dávali aj tú prvú? - trochu lacné kopnutie si do ochranárov a ochranárok, nemyslíte?
Pretože zo štylistiky celého toho súvetia nie je jasné, či sa jeho časť týkajúca sa negatívnych dopadov vzťahuje na časť o odmietaní pochopenia, alebo je samostatnou = významovo nezávislou časťou súvetia (keďže spojka "a" je priraďovacia, možné sú obe syntaktické interpretácie).
Takže sa nečudujte, že som reagovala na tú časť Vášho vyjadrenia, ktorú som považovala za zaujímavejšiu :-) Ako iste aj sám viete, v takýchto diskusiách sa nedá reagovať na všetky detaily - to by som nerobila nič iné, len diskutovala... a na to naozaj nemám čas.
No a k tej druhej časti: Ubezpečujem Vás, že negatívne dopady výroby KAŽDEJ energie (resp. všetkých doterajších energetických zdrojov) na prírodu sú všetkým ľuďom v ochranárskom hnutí veľmi dobre známe - ešte som nevidela ochranára/ochranárku, ktorý/á by ich popieral/a. Rozdiel je len v miere a kvalite týchto dopadov. Preto aj všetci veľmi obľubujeme okrídlenú vetu, že najlepšia energia je tá, ktorá sa nevyrobí. Verím, že ste ju už od niektorého ochranára alebo ochranárky počuli/čítali - takže snáď môjmu ubezpečeniu uveríte.
O saturácii celosvetového dopytu po energii by bola naozaj dlhá a komplikovaná diskusia. No a o prežití ľudstva ani náraste iracionality vo všeobecnosti som nikde nepísala. Pekný deň.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 849
 2. Marek Mačuha: SaS - prestaňte s tým populizmom! 818
 3. Martina Hilbertová: Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ zaplatil až troch poradcov 598
 4. Michal Porubän: Urážač žien Blaha alias módny guru parlamentu..."Na scénu !!! " 424
 5. Juraj Paškuliak: Matovič je zákerný podrazák. Vie len intrigovať a rozvracať 359
 6. Anton Kovalčík: Fuj internet 1. Webkamky. 309
 7. Eva Gallova: Vtipy o vlekároch 267
 8. Michal Madaras: Chýbajú mi Radičová, Dzurinda, Mikloš, Lipšic 225
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 192
 10. Miroslav Lukáč: Dajte mu konečne ranu z milosti! Tára o nevine, ako predtým M.Jankovská. 181

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Najlacnejší pohrebák sveta z Ruska. Len 11 000 €!
 2. Michal Madaras: Chýbajú mi Radičová, Dzurinda, Mikloš, Lipšic
 3. Denis Jacko: Nechcem už spomínať
 4. Miroslav Binčík: Konverzná terapia v roku 2020? Budíček!
 5. Patrick Linhart: Hovorca si robí čo chce. Minister Mičovský o vyjadreniach svojho hovorcu ani len nevedel!
 6. Kristína Jakubičková: Ach, tí muži!
 7. Dušan Seberíni: Pani Čaputová vymenujte už konečne Matovičovho vládneho spíkra !
 8. Peter Homola: Basket v TV.
 9. Stanislav Martinčko: R. Fico: Teraz by nám viac ako inokedy, bodol marketingový generálny prokurátor!
 10. Olívia Lacenová: Cesta za úspechom ruskej verzie SWIFT bude ešte tŕnistá


Už ste čítali?